Sonunda Biz de YouTube Kanalı Açtık!

2015 yılında hayatlarımızı birleştirdiğimiz sevgili eşim Özgün’le birlikte 30’a yakın ülkeye seyahat ettikten sonra, 2018 yılı sonlarına doğru ani bir kararla İstanbul’dan ayrılarak Kanada’nın küçük sayılabilecek bir şehrine taşınmaya karar verdik.

30 yaşımızdan sonra işimizi gücümüzü bıraktık ve Özgün eğitim hayatına geri dönerken ben de Türkiye’de devam etmekte olduğum doktora programını yarıda bırakarak kendimi yabancı bir ülkede freelance çalışma girdabında buldum.

2020 yılının ilk aylarında başlayan COVID-19 krizi yüzünden evde sıkışıp kalınca can sıkıntımızı gidermek için kendimize bir uğraş bulalım dedik ve bir YouTube kanalı açmaya karar verdik. Yaklaşık 17 ay önce geldiğimiz bu ülkede her gün yeni bir enteresanlığa şahitlik ederek yeni düzenimize alışmaya çalışırken, bu süreçte yaşadıklarımızı da tarihe not düşelim istiyoruz. Kanada’ya yerleşme ve Ontario’da eğitim konularını, buradaki sosyal yapıyı, Kanadalı’ların hayata bakış açılarını ve en kısa zamanda kaldığımız yerden devam etmek istediğimiz seyahatlerimizi videolarla YouTube kanalımızda paylaşacağız.

Aşağıda paylaştığım ilk videomuz da kanalımızla ilgili kısa bir tanıtım mahiyetindedir. Anlatacağımız konularla ilgiliyseniz kanala abone olup bildirimleri açarak yeni videolarımızdan anında haberdar olabilirsiniz.

 

Samet Kaşık

tam bir dijital çağ adamı.. ortaçağ’da yaşamış olsaydı muhtemelen melankolik bir edebiyatçı olur, kendini dağlara vurur ya da nehirlere atardı. ama onun bahtına bu çağ düştü, o da dijital medya gurusu oldu, iyi oldu, çok da güzel oldu.

Bir Cevap Yazın

Site Footer